شرکت ایده پردازان مکعب

دپارتمان تلفن و سانترال

post image

شرکت ایده پردازان مکعب با هدف تشکیل یک مجموعه کاملا تخصصی در زمینه طراحی، پیاده سازی و اجرای کلیه تجهیزات تلفن سانترال و VOIP آماده ارائه خدمات نصب وراه اندازی تلفن سانترال در گرگان و سایر شهرهای استان گلستان می باشد. از مزایای این تلفن ها می توان به ایجاد یک شبکه تلفن داخلی، Hold کردن مکالمات، اشغال نشدن خطوط تلفن، انتقال 1خط بین داخلی ها اشاره کرد.
گروه ایده پردازان مکعب یک سیستم سانترال پایدار ، مطمئن ، ارزان و حرفه ایی را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

سیستم های تلفنی VOIP

VoIP ( برگرفته از Voice Over Internet Protocol ) که با نام IP تلفنی نیز از آن یاد می شود، امکان استفاده از اینترنت به منظور مکالمات تلفنی را فراهم می نماید. برای داشتن یک ارتباط از نوع VOIP ضروری است بستر شبکه‌ای مطمئن برمبنای پروتکل IP وجود داشته باشد. حال با توجه به این‌که بزرگ‌ترین شبکه بر پایه IP شبکه اینترنت است، به‌طور معمول از این فن‌آوری به‌عنوان منتقل کننده صدا بر روی شبکه اینترنت یاد می‌شود. این فناوری مزایای زیادی دارد که در ادامه به اختصار به تعدادی از آن ها می پردازیم.

مزایای VOIP

  • امکانات تلفنی سانترال های VoIP بسیار بیشتر از سانترال های معمولی است
  • مرکز تلفن VoIP احتیاج به کابل کشی کمتری دارد زیرا از کابل شبکه برای اتصال تلفن ها استفاده می شود
  • در سانترال IP هزینه مکالمات را می توان با استفاده از تماس های اینترنتی پایئن آورد.
  • در سانترال VoIP جا به جایی تلفن ها به سادگی انجام می شود.هر گوشی یک شماره دارد که صرف نظر از مکان گوشی به آن اختصاص داده می شود.

تلفن های سانترال

گوشی های تلفن آنالوگ

این گوشی ها نسبت به گوشی های تلفن سانترال قیمت پایین تری داشته و در صورت پشتیبانی از نمایشگر شماره، در صورتی که مرکز تلفن سانترال نیز قابلیت نمایشگر را دارا باشد شماره مخاطب را نمایش می دهد . کارایی آنها از گوشی های استاندارد سیستم سانترال تا حدودی پایین تر بوده و کلیه قابلیت های سیستم از طریق کد انجام می پذیرد.

گوشی های تلفن سانترال

اگرچه این گوشی ها قیمت بالاتری نسبت به گوشی های معمولی داشته اما عملکرد بالاتری نیز دارند همچنین قابلیت های مرکز تلفن سانترال از طریق کلید های تعبیه شده قابل استفاده می باشد. این نوع از گوشی های تلفن خود به دو نوع هیبراید و دیجیتال تقسیم می گردد و تنها بر روی مرکز تلفن سانترال پاناسونیک قابل استفاده می باشند .

گوشی های تلفن تحت شبکه

این نوع از گوشی های تلفن که نسل جدید گوشی های مراکز سانترال محسوب می گردند، دارای دو نوع استاندارد پاناسونیک و استاندارد جهانی SIP می باشند . گوشی های استاندارد پاناسونیک تنها بر روی مراکز تلفن سانترال پاناسونیک کار کرده و از گوشی های SIP میتوان بر روی سایر مراکز نیز استفاده نمود . در صورت پشتیبانی مرکز تلفن سانترال از پروتکل SIP میتوان گوشی سایر برندها را نیز به مرکز نصب نمود.