شرکت ایده پردازان مکعب

سیستم های نظارت تصویری و دوربین مدار بسته

post image

شرکت ایده پردازان مکعب با سال ها تجربه در زمینه سیستم های نظارت تصویری و دوربین های مداربسته، همواره سعی بر ارائه جدیدترین و به روزترین خدمات و محصولات با بالاترین کیفیت داشته و با این حال ، همواره در نظر دارد تا کیفیت خدمات از رقابتی بودن هزینه ها آن ها نکاهد و امکان عرضه محصولات و خدمات با کیفیت برای تمامی مشتریان فراهم باشد.
اعتماد مشتریان برای ما به عنوان بزرگترین سرمایه معنوی در استان گلستان مطرح می شود و تمام تلاش خود را برای جلب حداکثری اعتماد مشتریان به کار می گیریم.

انواع دوربین های مدار بسته

دوربین های آنالوگ

این دوربین ها نسل ابتدایی دوربین های مداربسته می باشند که برای دریافت و ارسال اطلاعات صدا و تصویر از امواج آنالوگ استفاده می کنند. کیفیت این دوربین ها همانگونه که از نامشان پیداست تابعی از امواج آنالوگ است و زمانی که نیاز به ارسال تصاویر و صدا بصورت بی سیم باشد این دوربین ها ضعف بزرگی از خود نشان می دهند.
به دلیل قیمت پایین تر دوربین های آنالوگ نسبت به دوربین های دیجیتال این دوربین ها به عنوان دوربین های مداربسته رایج در بازار ایران شناخته می شوند. گرچه اخیرا بسیاری از سازمان ها به سوی دوربین های IP متمایل شده اند اما هنوز سرعت جایگزینی این نسل قبلی دوربین ها با نسل جدید دوربین های دیجیتال کند است.

دوربین های تحت شبکه IP

دوربین های IP نسل جدید دوربین های مداربسته هستند. این دوربین ها همانگونه که از نامشان پیداست از امواج کاملا دیجیتال برای تحلیل و ارسال داده های تصویر و صدا استفاده می کنند. ضمن بکارگیری از امواج دیجیتال ، آنها تحت بستر شبکه کنترل و مرتبط می شوند. همین ویژگی تحت شبکه بودن در این دوربین ها برای آنها مزایای زیادی را به همراه می آورد. از مزایای این دوربین ها می توان به کیفیت بالای تمام دیجیتال، امکان استفاده بهینه از کابل های ارتباطی، امکان ارتباط بی سیم با امنیت و کیفیت بالا، امکان ارسال همزمان تصویر،صدا و برق در بستر شبکه اشاره نمود.

دوربین های دو منظوره

این دوربین ها در واقع دوربین های آنالوگی هستند که پرت خروجی شبکه نیز در آنها تعبیه شده است. کیفیت آنها آنالوگ است و امکان استفاده از آنها بصورت دوربین آنالوگ و یا دوربین تحت شبکه وجود دارد. استفاده از این دوربین ها تنها زمانی توصیه می شود که سیستم مداربسته از نوع آنالوگ بوده اما اتصال یک یا چند دوربین بصورت مستقیم به شبکه مورد نیاز است.

دوربین های دام

معنی لغتی کلمه دام dome گنبد است. در واقع دوربین دام به معنی دوربین گنبدی شکل بوده و عنوان دوربین های سقفی نیز درباره آنها بکار میرود. این دوربین ها بیشتر برای نصب بر روی سقف طراحی شده و در اشکال فانتزی و متفاوتی در بازار موجود است. صرف نظر از قابلیت دید در شب و یا نوع لنز یا نوع امواج به کلیه دوربین های سقفی گنبدی شکل دوربین دام گفته می شود.

دوربین های اسپید دام

دوربین های اسپید دام(Speed Dome) دارای قابلیت گردش در جهات مختلف و معمولا زوم کردن در یک زاویه خاص هستند. این دوربین ها دارای یک بدنه دام شکل و یک پایه با توجه به شرایط نصب هستند. کاربرد اصلی دوبین های دام برای نظارت محیط های وسیع مانند سوله هاست. استفاده از این دوربین ها به یک اپراتور نیاز دارد و در صورتی که در محل کسی برای تنظیم و مانیتورینگ دوربین حضور نداشته باشد دوربین تنها نقش یک دوربین عادی را بازی خواهد کرد.
یکی از قابلیت های مهم دوربین های اسپیددام امکان تعریف کردن تعداد مشخصی preset برای دوربین است. این پریست های به شما امکان می دهد دوربین را طوری تنظیم کنید که به صورت برنامه پذیر و زمان بندی شده محل هایی مشخص را به شما نشان دهند.

دوربین های بولت

اصطلاح بولت (Bullet) به معنای گلوله یا لوله است. دوربین های بولت دوربین هایی با بدنه معمولا استوانه ای شکل و عموما فلزی هستند. این دوربین ها باتوجه به ضد آب بودن بدنه و شکل خاصشان برای محیط های بیرونی یا شرایط سخت آب و هوایی مناسب هستند. این دوربین ها در کیفیت های متفاوتی به صورت شبکه و آنالوگ ساخته می شوند و از نظر کیفیت تصویر محدودیتی ندارند. دوربین های بولت معمولا دید در شبی با برد نسبتا بالا دارند. برد دید در شب این دوربین ها به تعداد و نوع LEDهای تعبیه شده بر روی دوربین وابسته است.

دوربین های AHD

دوربین های مداربسته AHD به معنای دوربین مداربسته آنالوگ رزولوشن بالا می باشد. همانطور که میدانید در دوربین های آنالوگ سنتی روزولشن تصویر یکی از بزرگترین نقاط ضعف این دوربین های بود و برای جبران این نقطه ضعف تکنولوژی های جدیدی در سیستم های مداربسته آنالوگ ایجاد شدند که یکی از آنها تکنولوژی AHD است. اساس کار تکنولوژی AHD بر پایه انتقال تصاویر بر مبنای سیستم های تلویزیونی دیجیتال است. در این تکنولوژی اطلاعات همچنان به صورت آنالوگ انتقال پیدا می کنند اما نوع کد گذاری آنها امکان انتقال اطلاعات با حجم بیشتر و در نتیجه گرفتن تصاویر با روزولشن بالاتر را ایجاد می کند.

دوربین های HDTVI

دوربین مدار بسته HDTVI به معنای سیستم انتقال تصویر با کیفیت بالا است. از مزیت های سیستم دوربین مدار بسته HDTVI ،که باعث شهرت آن در بازار وجلب نظر کاربران زیادی شده ،میتوان به مواردی همچون توانایی آن در تبدیل سیگنال های دیجیتال به آنالوگ ،افزایش فاصله ی انتقال تصویر ،کاهش هزینه ی نهایی واشغال فضای ذخیره سازی کمتر اشاره کرد. دوربین مدار بسته HDTVI بر پایه ی کابل کواکس است،سیگنالهای تصویر HD را در رزولوشن های ۷۲۰ و۱۰۸۰ پیکسل ،سیگنال های صوتی و انتقال سیگنال های دیجیتالی را ساپورت میکند.